Autodetailing karoserii i elementów zewnętrznych

Proces po kolei…

Dekontaminacja
Proces polegający na oczyszczeniu lakieru ze wszelkich osadów, których nie usunęła wcześniej zaaplikowana chemia do tego przeznaczona. Najbardziej popularnymi osadami są: smoła, żywica, opiłki metaliczne, odkurz lakierniczy.

Dekonataminację rozpoczynamy od aplikacji środków rozpuszczającyh smołę tzw oraz żywicę, tzw Tar & Glue remover.

Kolejnym etapem jest rozpuszczenie opiłków metalicznych, tzw Deironizacja. Zwieńczeniem tego procesu jest glinkowanie. Specjalna masa plastyczna, wyciąga zanieczyszczenia z porów lakieru, których nie była w stanie usunąć chemia.

Korekta Lakieru to proces trwałego usunięcia rys z powierzchni lakieru. Wymaga indywidualnego podejścia oraz profesjonalizmu. Doświadczenie oraz zastosowanie profesjonalnych produktów polerskich zapewnia 100% satysfakcji. W odróżnieniu od „zwykłego polerowania” gwarantuje brak jakichkolwiek zmatowień, śladów po polerowaniu tzw hologramów. Lakier nabiera pięknego blasku, głębi koloru i szklistości.
One step: korekta mająca na celu wydobyć kolor naszego auta. W tym etapie usuwany około 30% wszystkich zarysowań. Auto staje się wyraźnie bardziej błyszczące.
Dwuetapowa koretka: po takim zabiegu nasze auto wygląda bardzo dobrze, dla większości ludzi wygląda jak nowe, usuwamy około 60% zarysowań z powierzchni lakieru.
Trzyetapowa korekta: Usługa przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów, auto wygląda jak w dniu odebrania z salonu. Usunięte zostaje około 95% defektów.

Sonax CC36:

Powłoka ceramiczna wyróżniająca się trwałością oraz właściwościami hydrofobowymi na tle innych metod zabezpieczenia lakieru. Szczególnie polecana do nowych aut, wartościowych, oraz youngtimerów. Tworzy na powierzchni lakieru twarda „szklana” powłokę. Odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Minimalizuje rysowanie się powierzchni nawet do 50%. Karoseria auta jest dużo łatwiejsza do utrzymania w czystości a mycie auta jest banalnie łatwe.

ETAP I: PRZYJĘCIE SAMOCHODU

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności specjaliści z eco auto dokonują wstępnej inspekcji pojazdu w celu określenia jego stanu oraz dokonania wyceny usługi. Przeprowadzane są pomiary głębokości lakieru, określenie lokalizacji odprysków, zarysowań oraz pozostałych uszkodzeń pojazdu. Również pracownicy rozpoczynają fotografowanie samochodu, które kontynuowane jest przez wszystkie kolejne etapy. Proces inspekcji na życzenie klienta przeprowadzany jest w jego obecności wraz z uwzględnieniem jego wszelkich uwag i oczekiwań.

ETAP II: PRZYGOTOWANIE SAMOCHODU

Usługę rozpoczynamy od oczyszczania auta. W trakcie tej czynności bardzo łatwo zniszczyć lakier – widać to na zdecydowanej większości pojazdów. Jednak w ”eco auto” stworzyliśmy procedury najwyższej jakości mycia samochodu i pielęgnacji tak aby nie zniszczyć i zawsze tworzyć piękny wygląd pojazdu. Do mycia samochodu używamy bezpiecznych urządzeń myjących za pomocą pary oraz najwyższej jakości kosmetyków.

 

Następnie przystępujemy do oczyszczenia auta z grubych zabrudzeń oraz naleciałości pochodzenia organicznego, takich jak owady, ptasie odchody i inne zanieczyszczenia. Aby zlikwidować głęboko osadzone cząsteczki brudu, konieczne jest glinkowanie pojazdu. To proces zapewniający całkowite usunięcie każdej nieczystości. Dzięki glinkowaniu usuwane są zabrudzenia takie jak: asfalt, smoła, soki z drzew, czy pył z klocków hamulcowych. Proces ten zniweluje również skutki działania soli drogowej oraz usuwa inne zabrudzenia zwiększające chropowatość lakieru. Jednocześnie jest to metoda całkowicie bezpieczna dla pojazdu. Wszystkie zabrudzenia zostają zatrzymane we wnętrzu glinki, poza strukturą lakieru. Po takim zabiegu nasz lakier zrobi się gładki i przyjemny w dotyku. Po gruntownym oczyszczeniu pojazd jest poddawany finalnemu myciu szamponem z uszlachetniaczem i odżywką dla lakieru.

 

Ostatnim etapem jest bezpieczne osuszenie pojazdu.

ETAP III: ANALIZA KAROSERII

Szczegółowa analiza stanu lakieru jest istotnym elementem w procesie auto detailingu. Dzięki urządzeniom służącym do pomiaru grubość lakieru sprawdzamy, czy jest on oryginalny. Następnie dokonujemy analizy powłoki lakierniczej, do której wykorzystujemy imitator światła słonecznego. Przeprowadzenie tego etapu jest niezbędne do prawidłowego doboru właściwego systemu renowacji, zwanego również korekcją lakieru. Usunięcie najczęstszych uszkodzeń (wżery po ptasich odchodach, odbarwienia, koliste rysy, zmatowienia, hologramy, oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia środowiskowe) jest możliwe jedynie podczas prawidłowo wykonanej korekty i renowacji lakieru. Jest to proces precyzyjny, wymagającym pracy w specjalnie do tego celu przystosowanych rękawiczkach. W zależności od stanu lakieru dobieramy odpowiednie kosmetyki, usuwające określone typy niedoskonałości lakieru.

 

Po każdym etapie korekcji lakieru następuje dokładne oczyszczenie. Aby uzyskać zamierzony efekt, korekcja lakieru przeprowadzana jest na całej powierzchni samochodu, aż do usunięcia wszelkich smug, zamgleń, rys czy hologramów widocznych w świetle słonecznym i halogenowym.

 

Następnie powierzchnia o wysokim połysku jest przygotowana do nałożenia specjalnej oraz zaawansowanej technologicznie kombinacji twardych i wytrzymałych wosków. To one pielęgnują, konserwują i uszlachetniają lakier Dodatkowo nadają lakierowi połysk utrzymujący się miesiącami oraz doskonałą gładkość.

ETAP IV: ZABEZPIECZENIE LAKIERU

Po starannej korekcji lakieru, kiedy auto jest pozbawione jakichkolwiek defektów, a lakier wygląda wręcz idealnie, przechodzimy do ostatniego etapu, jakim jest zabezpieczenie lakieru. Posiadamy w swojej ofercie wysokiej jakości woski, które mają właściwości ochronne dla lakieru i nadają mu piękny głęboki połysk. Inną formą zabezpieczenia mogą być mocno błyszczące powłoki ochronne lakieru dostępne na rynku światowym z gwarancją ochronną na 3 lata (Lacroe paint kit) i 6 lat (Diamondbrite DB05) , powłoka krzemowa NanoLackProtectlub powłoki kwarcowe Cquartz. Dzięki ostatniemu etapowi Twoje auto otrzyma piękny i trwały połysk który trwale zabezpieczy lakier.

ETAP V: PIELĘGNACJA KÓŁ

Przy pomocy specjalnie dobranych, zaawansowanych technologicznie bezkwasowych kosmetyków reaktywnych o neutralnym pH, czyścimy, konserwujemy oraz zabezpieczamy felgi przed ponownym zanieczyszczeniem, przywracając im utracony blask. Następnie wykonujemy zaczernianie oraz konserwowanie opon i chromowanych elementów pojazdu.

ETAP VI: NANOTECHNOLOGIA I HYDROFIBIZACJA

Nanotechnologia pomaga w skutecznej ochronie auta przed uciążliwymi zabrudzeniami, zaparowywaniu a także poprawiają widoczność ograniczając jednocześnie niekontrolowane rozmywanie się cieczy na szybach zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Powierzchnia superhydrofobowa to po prostu powierzchnia, która odpycha wodę. A wraz z wodą odpycha kurz, pył i drobny osad. Cechuje ją też utrudnione przywieranie drobnoustrojów, co dla kierowców oznacza, że np. owady rozbijające się o samochód, nie przyklejają się do niego, a ich szczątki nie wżerają się w karoserię. Dla kierowców niezwykle istotną cechą nano-struktur wytwarzanych przez nas używanych środków jest unikatowy „Efekt Lotosu”. Nazwano w tej sposób zjawisko bardzo dużego odpychania wody występujące w liściach kwiatu lotosu. Cząsteczki brudu zbierane są z nich przez krople wody dzięki skomplikowanej mikro i nanoformatowej architekturze powierzchni. W przypadku samochodów efekt lotosu oznacza, że przy odpowiednich prędkościach (zaczynających się już od 35km/h – w zależności od stosowanego środka Nanolex) woda samoczynnie spływa z auta zabierając ze sobą szczątki owadów i inne, drobne zanieczyszczenia.

PREPARATY:

Sonax Briliant Shine Detailer
Quick detailer z woskiem, nadaje lakierowi bardzo dużej hydrofobowości. Zalecany do „podbijania” wcześniej zaaplikowanych wosków i polimerów.

Sonax Spray & Seal
Nowoczesny produkt do zabezpieczania lakieru. Nadaje szklistość oraz hydrofobowość lakierowi. Dedykowana do bieżącej konserwacji powłok Sonax CC36.

SonaxSpeedProtect
Quick wax, szybki wosk z zawartością wosku carnauba. Nadaje bardzo dużej hydrofobowości lakierowi. Lakier zyskuje niepotwarzalny blask i szklistość lakieru.Sonax Carnauba Care
Twardy wosk z 40% zawartością czystej brazylijskiej Carnauby. Zabezpiecza auto przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nadaje efekt hydrofobowy, który utrzymuje się do 4 miesięcy. Auto wyraźnie mniej się brudzi a zanieczyszczenia o wiele łatwiej usunąć z zabezpieczonej powierzchni.

Sonax Polymer Net Shield:
Powłoka polimerowa nadaje lakierowi dużej hydrofobowości, mocno przyciemnia lakier oraz wydobywa jego głębie. Zabezpiecza lakier na okres do 6 miesięcy.

Doświadczenie

Nasi pracownicy są dobrze wyszkoleni!

10 LAT W DETAILINGU

Od 10 lat dbamy o wygląd samochodów w Warszawie.

CERTYFIKATY

Umiejętności pracowników potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

DWIE LOKALIZACJE!

Zapraszamy do naszych dwóch myjni w Warszawie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Jeżeli zainteresowała Cie nasza oferta bądź masz do nas jakieś pytania. Śmiało skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.

KOZŁOWSKI CAR WAS & DETAILING
Myjnia w galerii ATRIUM (I Piętro)

ul. Głębocka 15
03-287 Warszawa

tel: 664 184 372
e-mail: myjnia@kozlowskicarwash.pl